Diabet dietë


Diabeti është çrregullimet më të zakonshme të sistemit endokrin. Kjo është një sëmundje këmbimit karakterizohet nga rritja e glukozës (sheqerit) nivelet. Në përqëndrime të larta të sheqerit është një substancë toksike për pothuajse të gjitha indet dhe organet. Gradualisht vizion përkeqësimin ndikon në veshkat, mëlçisë, zemrës, sistemin nervor. Në vlera shumë të larta të glukozës në gjak mund të ndodhë gjendje kome - gjendjen e rëndë të rrezikshme për jetën.

Trajtim i diabetit varet nga lloji të sëmundjeve. Kështu, në pacientët me diabet autoimune (tipi 1) kërkohet insulinë, me rezistenca e insulinës (tipi 2) trajtimi insulinë të jetë e mundur dhe produktet e tabletë. Por çdo lloj i diabetit kërkon dietë e pacientit. Ajo është ushqim vijnë në trupin e ushqyesve, të cilat janë konvertuar pastaj në glukozë. Përbërja dhe sasia e ushqimit të ndikojë fuqishëm normën e rritjes së niveleve të sheqerit në gjak. Edhe duke përdorur drogë më moderne, por jo pas dietë, pacienti nuk do të arrijë kontroll të kënaqshëm të sëmundjes. Ushqimi për çdo lloj të diabetit është e zakonshme.


Konsum i përgjithshëm kalori në diabet

Vlera e energjisë nga ushqimi është i matur në kalorive. Më shumë kalori, më shumë energji për aktivitete të ndryshme të këtij ushqimi është trupi. Produktet kalori tregohet në paketim. Përveç kësaj, ekzistojnë tavolina të veçantë produkt kalori 100 m Produktet më të lartë kalori janë yndyrna, ëmbëlsirat dhe ëmbëlsira. Nevoja për kalori është individuale dhe varet nga aktiviteti fizik, pesha, mosha dhe gjinia. Për të parë nevojën e tyre për kalori në ditë duhet të shihni një specialist (endocrinologist, diete, terapist) ose përdorin formula të veçanta. Gruaja mesatare moderne duhet 1500 - 2500 kcal në ditë, pak më shumë se njeriu. Pacientët me diabet është e rëndësishme për të monitoruar konsum gjithsej kalori. Nëse jeni mbipeshë, të kalorive duhet të jetë i kufizuar. Që duhet të vijë nga e ushqimit më pak energji se sa do të shpenzohen. Kjo do të zvogëlojë peshën e trupit. Uria është e dëmshme dhe e papranueshme për pacientët me diabet, kështu që ne mund të zvogëlojë futje kalori më poshtë 1200 kalori në ditë për gratë dhe 1600 kcal - për burrat.

Karbohidratet në dietë e diabetikët

Themeli i dietës në diabet është përjashtimi i karbohidrateve të thjeshta. Kjo monosahara që kanë një indeks të lartë glycemic. Produkte që përmbajnë substanca të tilla, të rritur të sheqerit në gjak pothuajse menjëherë pas marrjes së tyre për ushqim. Duke monosaharov përfshijnë glukozë, fruktozë, saharoze. Le të shikojmë në ushqime të lartë në këto substanca. Pra, me ushqim duhet të përjashtohen sheqer të zakonshëm, fruktoze, të gjitha pasta e bëra me përdorimin e tyre. Pacienti nuk mund karamele, biskota, jam, jam, çokollatë. Farmaci ose departamente të veçanta të dyqaneve për të blerë pasta në saharozamenytelyah veten sweeteners. Fruktoza është gjithashtu shpesh shitet si një sheqer diabetik, dhe pasta me fruktoza mund të quhet dietë diabetik. Sipas koncepteve moderne, fruktoza nuk është produkt i pranueshëm për pacientët me diabet dhe duhet të përjashtohet tërësisht nga menuja. Pra, i kushtoj vëmendje të ëmbëlsirat "diabetik". Lejohen të përdorin sorbitol, xylitol dhe sweeteners nekaloriyni në formë tabletash (tsyklomat aspartame, sakarinë). Produkte për saharozamenytelyah mund të përdoren vetëm në sasi të vogla. Mjalti përmban fruktozë në përbërjen dhe saharoze tyre. Ky është një produkt i dobishëm, por vetëm për ata pa diagnozën e diabetit. Honey duhet të hiqen plotësisht nga dietën e pacientëve me diabet.

Përveç kësaj, menu Diabetes eliminuar plotësisht ndonjë lëng frutash. Ju nuk mund të pini dyqan lëng, lëng nga farmaci emërtuar "pa sheqer" lëng dhe shtëpi gatuar pa sheqer. Në çdo fruta nga natyra tashmë përmban shumë karbohidrate të thjeshta. Teknologji juicing sheqer bën këto lehtësisht të kuptueshme për trupin tonë. Lëng nuk përmban fibra, kështu që monosahara shpejt në gjak dhe glukozës në gjak rritet në mënyrë dramatike. Shijen e frutave nuk flasim për përmbajtjen e sheqerit. Frytet më acid janë të përbërë nga më shumë acide frutash, por pothuajse aq sa glukozë si sweetest. Pacientët me diabet duhet të kufizojnë konsumin e çdo fruta dhe manaferrat. Një ditë mund të hani deri 200-300h. Duhet plotësisht braktisin përdorimin e banane, rrush, fruta të thata. Komposto dhe pelte nuk është shumë i dobishëm. Nëse pije bërë nga sheqeri, ajo krejtësisht e përjashton qoftë sheqer është shtuar, ju mund të pini një gotë komposto ose pelte një ditë. Ngjyra, përmbajtja karbohidrate fruta nuk është prekur. Ju mund të hani mollë dhe të kuqe, dhe të gjelbër, dhe të verdhë. Manaferrat janë të dobishme vetëm në sasi të vogla. Boronicë nuk është përjashtim. Të gjitha frutat dhe perimet është e dëshirueshme që të përdorin ndarë nga vakteve kryesore (mëngjes, drekë, darkë) si një meze të lehtë.

Në monosaharov, ka polysaccharides ose karbohidratet komplekse. Këto karbohidratet janë tretur ngadalë, të mbajë nivele normale e glukozës në gjak. Në diabet karbohidratet komplekse duhet të jetë baza e të ushqyerit. Rreth gjysma e të gjitha kalorive (të energjisë që rrjedhin nga ushqimi) duhej të dorëzohej në trupi është me ta. Karbohidratet komplekse gjetur në perimet, miell dhe drithëra produkteve. Karbohidratet komplekse në këto ushqime mund të llogaritet në të ashtuquajturën njësi bukës në një sistem të veçantë. Një njësi buka përmban 10-12 gram karbohidrate. Për tabelave ekzistuese, pacientët duhet të mësojnë përmbajtjen e njësive të tilla në çdo vakt. Për një herë ju mund të hani 2 deri në 7 njësitë e grurit. Secili vakt duhet të përmbajnë sasi afërsisht të barabarta karbohidratet në njësi.

Makarona, drithëra, oriz mund të përdoret nga të gjithë pacientët. Qull mund të hani çdo megjithëse qull bollgur dhe jo shumë i dobishëm. Makaronat mund të jetë e varieteteve të ndryshme të grurit, jo domosdoshmërisht vetëm nga durum.

Bukë mund gjithashtu të bardhë, dhe e zezë, dhe krunde. Nëse jeni mbipeshë, ajo është e mirë e kufizuar në dy feta buke (50 gramë) në ditë.

Perimet janë shumë të dobishme në TM ato me diabet. Është e këshillueshme që të përdorni një sasi të vogël të perimeve në çdo vakt. Lëngje perimesh pa sheqer mund të jetë në menu, por numri i tyre nuk duhet të kalojë 250-500 ml.

Yndyrna në dietën e diabetikët

Në diabet shkelur jo vetëm metabolizmin e karbohidrateve, por edhe metabolizmin e yndyrës në trup. Ky çrregullim çon në rritjen e kolesterolit total dhe fraksionet e tij dhe triglicerideve të dëmshme në gjak. Këto substanca të kontribuojë në zhvillimin e arteriosklerozës, dhe në këtë mënyrë të çojë në sulme në zemër dhe tru. Ushqimi i duhur ndihmon për diabetikët shmangur komplikime të tilla.

Kolesterolit të dëmshme gjenden në prodhimet shtazore. Numri i tyre duhet të jetë i kufizuar ashpër. Ne duhet të zgjedhë mish pa dhjamë dhe peshku. Tërë dhjamin e dukshme (dhjamë derri) në gatim duhet të jetë i pastër. Gjithashtu hequr dhe hedhin larg lëkurën e shpendëve. Supë Bold nuk është i rekomanduar. Vezë limit prej dy njësive në javë. Mish të konservuar (Stews) mund të marrin ushqim vetëm herë pas here. Mish pothuajse asnjëherë të jetë në tavolinë. Çdo shumëllojshmëri e salcice, frankfurters, salcice ka përbërë një shumë yndyrë të kafshëve. Edhe në qoftë se ky lloj quhet "Doktor" ose "diete". Qumështit e dëshirueshme për të blerë përmbajtje të ulët yndyrë (qumësht 1.5%, djathë, 0-5%, 0-1% kos). Smetana përjashtuar plotësisht. Majonezë, gjalpë, margarinë hequr pothuajse tërësisht nga dietë. Produkte gjysëm-të gatshme (cutlets, dumplings) është e dëshirueshme që të mos përdorin. Vaj vegjetal nuk përmban kolesterol, por numri ende nuk është të kalojë një spoonfuls disa ditë, pasi nafta është një produkt shumë të lartë kalori. Ulliri, luledielli, vaj misri është po aq e pasur me vitamina dhe kalorive. Për të reduktuar futje yndyrë pacienti është rekomanduar që të mos skuqura ushqim, dhe është zier, zier, ushqime steamed.

Ushqime proteinike për diabet

Proteina është një element thelbësor i ushqimit. Ushqime proteinike të sjellë aminoacidet - materiale ndërtimi për qelizat tona. Nëse nuk proteina të mjaftueshme që vijnë, reduktuar imunitetin, plakjes indet, organet vuajnë. Diabeti është e rëndësishme të merrni proteina të mjaftueshme nga ushqimi. Proteinat bimore janë në drithëra, arra, bishtajore. Por amino acide bimore vogël. Më parë Ushqimi nuk duhet të jetë një vegjetarian. Menuja është e dëshirueshme për të shtuar produktet e qumështit, vezë, peshk, shpezë, mish ligët. Vetëm në rast të komplikimeve të rënda nga veshka, pacientët me diabet duhet të kufizojnë proteinave në dietë. Megjithatë, pajtueshmëria me "proteina" dieta (p.sh. Kremlini dietë), ku karbohidratet e kufizuara, dhe proteinat janë baza e të ushqyerit për pacientët me diabet të çdo lloji dhe fazë të rrezikshme.

Karakteristikat e dietës në varësi të llojit të diabetit

Në tip 1 dietë diabet është një masë e nevojshme. Për fat të keq, insulinë kur subkutane injektuar nuk ka, si në kushte fiziologjike, dhe pacientët duhet të përshtaten me këto karakteristika të veprimit.

Sa për diabet tip 2, dietë mund të quhet një metodë të plotë të trajtimit. Një dietë është përdorur rrallë, pasi kjo zakonisht nuk është në sëmundje të dukshme. Por ushqimin e duhur ndihmon në përmirësimin e ndjeshmërinë e insulinës, pra për të hequr shkakun e sëmundjes vetë - rezistenca e insulinës.

Në diabet tip 1 gjëja kryesore është për të numëruar karbohidratet njësi drithëra në sistem dhe në përputhje me rezultatet që të përshtatet doza e insulinës para ngrënies. Është e rëndësishme për të braktisur e karbohidrateve të thjeshta, veçanërisht nëse përdoret insulinë engineered gjenetikisht.

Në tip 2 sëmundje e rëndësishmja kufizojë futje kalori totale pa overeating. Nëse pacienti do të humbni peshë me këtë dietë, ju mund të presin një përmirësim të dukshëm në sëmundje. Është e rëndësishme për të kufizuar monosahara, por njësitë e numërimit kokërr, edhe pse rekomandohet, por shpesh nuk është e nevojshme.

Ushqimi është një domosdoshmëri të përditshme për pacientët diabetik. Suksesi i trajtimit të sëmundjes varet shumë nga saktësi të rekomandimeve për të ushqyerit. Kur lloje të ndryshme të dietë diabet është e ngjashme, edhe pse ka disa dallime. Është e rëndësishme që të përpiqen për të bërë menu e larmishme dhe gëzimin e ngrënies dietike, duke përmirësuar shijen e tyre, duke përdorur erëza, salcat, sweeteners.