Terapi chiropractic brendshme organeve të brendshme


Terapia barkut - Ky trajtim masazh organet e brendshme nëpërmjet murit të barkut mëparshëm, është puna e organeve të brendshme obdavlivayuscheho, sdvyhayuscheho dhe natyra masazh.

Masazh thellë - Kjo procedurë është kryer në mënyrë rigoroze sipas një skeme, dhe ajo mban një mjek të terapisë manuale, e cila zotëron këto teknika. Puna është në mënyrë të kursyer, intensiteti i ndikimit të rritet nga një seancë në tjetrën, duke e lejuar ju që të butë dhe të mirë për të arritur një rezultat pozitiv.

Termi "vystseralnaya" në mjete Latine "i referohet organeve të brendshme". Trajtimi i sëmundjeve të brendshme duke përdorur manipulimin dorë për të rivendosur pozitën e autoritetit që synon rimëkëmbjen funksional të organeve, përmirësimin e qarkullimit të gjakut të tyre, të eliminuar dispozitat venoz dhe ngecja limfatik spazma e muskujve të butë, akute dhe inflamacion kronik.


Çdo zhvendosur nga pozita natyrore e autoritetit është vasospasm. Si rezultat, për shkak të mungesës së oksigjenit dhe ushqyesve, si dhe stagnimit venoz dhe limfatik, trup të sëmurë. Terapia thellë eliminon venoz dhe stagnimi limfatik çon në normalizimin e funksionit të këtyre organeve dhe të rivendosë trupin si një e tërë.

Manipulimi i organeve të brendshme (Osteopathy organeve të brendshme):

  •  rikthen lëvizshmëri normale të trupit;
  •  përmirëson qarkullimin e gjakut, limfotsirkulyatsiyu;
  •  normalizes metabolizmin;
  •  rikthen imunitetin;
  •  parandalon përkeqësimin e sëmundjeve kronike. 

Terapi thellë është shumë efektive për trajtimin e:

• Çrregullime gastrointestinale (kolit, ulcera në stomak, ulcerat bulbs 12 Ulçera duodenale - hemorroide, kapsllëk, dispepsi)

• sëmundje të mëlçisë, tëmthit, pankreasit (gurë në mëlçi dhe fshikëz e tëmthit, cholecystitis, pancreatitis, diabeti neinsulinozalezhnyy)
• dëmtim i veshkave (pyelonephritis, urolithiasis, lëshim i veshkave, sëmundje fshikëz, mosmbajtjeje)
• linea alba hernie, kërthizës, inguinale-moshonochnye
• sëmundjet gjinekologjike (parregullsi menstruale, vezoret polycystic, inflamacion i shtojca, dhe bëj lëshim të mitrës)
• prostatitis, impotenca dhe sëmundje të tjera të organeve gjenitale mashkullore

• sëmundjet e lëkurës
• generall dhe puna parandaluese me njerëz të shëndetshëm në mënyrë që të rinovimin e trupit,
• eliminimin e trashje, shërim metabolike
• korrigjimi kozmetike me terapi nelekarstvennoho të organeve të brendshme (lytha, papilomat, sëmundjet e lëkurës, spote moshës)
• sëmundjet kardiovaskulare, rehabilitimi pas një sulmi në zemër, goditje
• Parandalimi i pancreatitis dhe diabetit
• sëmundjet e veshit, hundë dhe fyt
• artrit, scoliosis, bruises, sprains, dhimbje

• osteokondroza me manifestime të ndryshme (qafës së mitrës, kraharorit, mesit)
• migrenë, aksident cerebrovaskulare
• sëmundjet respiratore (bronkiti kronik, astma, dhimbje në gjoksit)
• korrigjimi i çrregullimeve psiko-emocionale

Si është terapi thellë procedurë

Manipulimi i organeve të brendshme bërë nga një model të përcaktuar mirë. Autoritetet Specialist obdavlivaet, shikuar nga afër reagimin e tyre ndaj veprimit. Me çdo seancë rrit intensitetin e ekspozimit. Si rregull, tashmë në seancën e parë, pacientët të fillojnë të përjetojnë gurgullima barkut, që do të thotë heqjen e vrull e gypit tëmth, daljet biliare hapur. Gjithashtu zhdukur ënjtje në trup dhe rreth tij restauruar qarkullimin normal të gjakut, ajo përmirëson statusin funksional dhe normalizuar statusin e organeve të brendshme, heq venoz dhe pezëm limfatik, heq spazma e organeve të brendshme, duke përfshirë mekanizmin e trupit të vetë-rregullimit.

Ky masazh është e rekomanduar organeve të brendshme

Çdo organ i durueshëm zhvendosur dhe zakonisht është dobësuar funksionin e fibrave nervore dhe vasospasm. Funksionet e trupit të pacientit kompensohet nga personi tjetër, ata duhet të merren me rritjen e stresit në kufijtë e aftësive të tyre. Kështu, një trup nënkupton shkeljen e të gjithë të tjerët.

Terapi thellë manual treguar për çrregullime të traktit gastrointestinal (gastrit, kapsllëk, etj), sëmundje të mëlçisë, veshkave mosfunksionim, sëmundjet gjenitale, sëmundjet gjinekologjike, menstruacioneve dhimbshme, hernia dhe lëkurës sëmundjeve, sëmundjet kardiovaskulare dhe shumë të tjerët.

Procedura rikthen punën e, dhe kjo përmirëson kapacitetin e njeriut, shëndetin e tij, përmirëson cilësinë dhe rrit jetëgjatësinë në përgjithësi.

Kundërindikimet Terapia organeve të brendshme:

  • përçarje të thellë anormale e trupit
  • Onkologji në të gjitha format
  • gjakderdhje të lëndimit të freskët mekanike
  • trombozë
  • sëmundje mendore

Çdo organ i durueshëm zhvendosur dhe zakonisht është dobësuar fibrave nervore dhe vasospasm. Si rezultat, për shkak të mungesës së oksigjenit, ushqyesve, venoz dhe stanjacionit limfatik, rrjedhje të dobët të produkteve të metabolizmit dhe të zhvillojnë mbi këtë bazë qelizat patogjene fillon vetë-helmim.

Funksionet e trupit të pacientit kompensohet nga personi tjetër, ata duhet të merren me rritjen e stresit në kufijtë e aftësive të tyre. Kështu, një trup nënkupton shkeljen e të gjithë të tjerët.

Masazh thellë eliminon venoz dhe stagnimi limfatik çon në normalizimin e funksionit të këtyre organeve dhe të rivendosë trupin si një e tërë, pa ose me përdorim në sasi të vogla të drogës. Terapi masazh është përdorur me sukses në trajtimin e sëmundjeve gjinekologjike. Kjo ju lejon për të pastruar "shyta" në zorrët, lehtësimin e spazma e zorrës së trashë, kapsllëk kronik trajtuar që përmirëson pamjen, gjendjen e lëkurës.

Pra, metoda e ka jo vetëm Wellness, por edhe efekt kozmetike. Masazh thellë është e dobishme për të dy pacientët dhe për personin të shëndetshme. Për një është e mundur për të zgjidhur problemet për një tjetër - Shëndeti mbështetje dhe parandalimin e sëmundjeve.