Teknologji marrja dhe vendosja e sfungjer shtresë Spongiosa


Duke imponimi shtresa bira-bira - minimalisht manipulimin invazive kryhet në neurokirurgji, traumatologji, Stomatologjisë në trajtim kirurgjik. Nevoja për këtë teknikë është e përcaktuar në mënyrë individuale nga mjeku juaj.

Shtresa bira-bira të përfshira në procesin e remodeling eshtrave, është një kuadër për formimin e kockave. Shtresa bira-bira është marrë ose nga birë perkutan - ose të shkurtuar nëpër cortical shtresa delamination çapokor kreshtë. Ky mjet mund të instalohet në çdo vend dhe një çekiç të vrarë në çapokor kreshtë. Shtresa marrë bira-bira është ruajtur në instrumentin.


 

Multi troakar

Përdoret shtresë bira-bira për të mbushur heqjen disk endoskopik hapësirë, korrigjimin e defekteve të tjera të kockave të shtyllës kurrizore.

Materialet që mbahen aktualisht drejtohet rigjenerimin e indeve - materiale osteozamenyayuschie - Bio-OSS Spongiosa. Ata ngjajnë substancë bira-bira kockave dhe për të ruajtur trabekulyarnuyu dhe arkitekturës poroz dhe strukturën melkokrystallycheskuyu kockave. Ky mineral gjedhit kockë përbërë nga mikrotuneliv në mes të kristaleve të apatite. Brenda 6 muajve ka material revascularization - kapilarët sprouting depërtojnë osteoblasts dhe është kosteformirovanie.

1 2 3

1 Struktura e matricës.
2 anije mbirjes.
3. formimin e strukturës së re mineral kockore e materialit.

Kundërindikimet për përdorim - infeksion akut dhe kronik (osteomielit), çrregullime metabolike (diabeti, hyperparatyreoydyzm, osteomalacia), osteoporozën, dëme të rënda të veshkave, mëlçisë, terapi dhuna.