Terapi ozoni intravenoz


Terapi intravenoze ozonit. Është i bazuar në solubility mirë të ozonit në ujë. Mbajtur më parë kripur Ozonation, e ndjekur nga intravenoz atë. Njëjta zgjidhje aktualisht përdoret për trajtimin e plageve, mukozës, lëkurë, kavitetet e brendshme të trupit.

Mekanizmi i veprimit


 • Efekt baktericid.
 • Veprim Viritsidnoe.
 • Veprim këpurdhëvrasës.
 • Sistemi homeostatycheskoe:
 • Rimëkëmbjes funksion kyslorodtransportnoy e gjakut.
 • Optimizimin e sistemeve pro- dhe antioxidant.
 • Restaurimi i microcirculation dhe qarkullimit periferik.
 • Optimizing Hemostaza.
 • Stimulimi i gjakut.
 • Optimizing metabolizmin e substrate biologjike të karbohidrateve, proteina, lipidet (, efektet biosintetike BIOENERGETIC).
 • Shtimi i prodhimin e substancave biologjikisht aktive.
 • Efekti immunomodulatory e ozonit (doza të vogla të stimuluar sistemin imunitar, të mëdha - të pengojnë).
 • Efekt analgjezik.
 • Efekti detoxification e ozonit.
 • Anti-inflamator.


Fushat e aplikimit dhe indikacionet për terapi ozoni

Kirurgjisë: abscesi, infeksion plagë, kushtet septike, peritonit, bedsores, djegiet, plagët gjatë jo-shëruese, plagë, trombofl-bit, Eliminimin e të gjymtyrëve të poshtme, kardiak vmeshatel-tion.
Terapia: gastrit kronik, kolit, ulçerë peptike dhe 12 Ulçera duodenale, kronike hepatiti, kesh, reumatizmi, artrit dhe arti u rrit, sëmundje koronare të zemrës, alergji, sëmundje të traktit të sipërm respirator, diabet. •

Sëmundja e syve: atrofi i nervit optik, atrofi retinal, trauma RO-hovitsy.
Sëmundje infektive: Sëmundjet virale, duke përfshirë hepatiti (hronyche-formues B dhe C).
Urologji: pyelonephritis, cystitis, uretriti.
Transmetueshme seksualisht sëmundjet: Sëmundjet transmetohet kryesisht përmes on-lovym dhe komplikime tyre.
Dermatologji: furunculosis, pyoderma, herpes, lezionet fungale, paste-rodermiya, psoriasis, dermatit atopik, ekzema, planus liken, bulloz matity der.
KOSMETOLOHYYA: puçrra fytyre, celuliti, lipodystrophy lokale, allope-tion.

Obstetrikë dhe gjinekologji: proceset inflamatore të organeve gjenitale, helmim gjaku i shtatzënisë, anemi e shtatzënisë, duke kërcënuar abortim spontan, varfëri. •
Neurolog, pamjaftueshmëria cerebrovascular, sëmundjet e sistemit nervor periferik, migrenë, sindromi i lodhjes kronike, nga këmbë pas një dëmtimi të mbyllur trurit.
DENT: stomatit, sëmundjes periodontale, pulpitis.
Terapia intensive: Korrigjimi i homeostasis në periudhën postoperative, terapi detoxification, heqja e alkoolit dhe dehje drogës.