Labia plastike të vogla dhe të mëdha, vahinoplastika plastike vaginë


Labia plastike


Grekët ishin të parët në historinë e kanonet e themeluara të bukurisë fizike të trupit. Po, i famshëm Venus Killipiha (Prekrasnozadaya) Praxiteles solli tek ne kanoneve, të cilat hips dhe mollaqe njohura hyjnore bukur. Pavarësisht nga fakti se askush nuk e ka parë skulptura kanonike përshkruanin organe gjenitale femërore, monumentet megjithatë mon, edha të antikitetit tregojnë pubis i zoti, pak labia fryrë madh, kujdes fsheh charms e tjera femra. Ndoshta kjo është arsyeja pse të kuptuarit tonë të estetikën e aparatit gjenital të jashtme femra. Femrat shpesh nuk janë të kënaqur me madhësinë dhe formën e minora Labia, i cili nuk mund të mbulohet lartë. Përveç kësaj, rritja e madhësisë së minora Labia mund të shkaktojë siklet grave dhe dhimbje gjatë marrëdhënieve seksuale, procedurat e higjienës, ecje zgjatur, duke luajtur sportive, etj

Me fjalë të tjera, defektet e organe gjenitale të jashtme, duke përfshirë: labia zgjeruar, përmirësuar individualitet e klitoris, clitoris dhe rritjen e të tjerëve kanate. Jo vetëm që mund të japë dhimbje grua dhe parehati, por edhe të bëjë atë të ndjehen të shëmtuar, të ndikojë në seksualitetin e saj. Labia plastike do t'u japë atyre atraktivitetin, për të përmirësuar pamjen dhe të sigurojë gruan e nevojshme rehati.

Plastike Labia - një operacion kirurgjik, synon ndryshuar madhësinë dhe formën e serbia dhe të vogla dhe të mëdha. Labia plastike ju lejon për të rregulluar gabime të dyja të vogla dhe të mëdha.

Si rezultat, higjiena Labia plastike lehtë intime, duke eliminuar parehati gjatë raportit seksual, Rritja e ndjeshmërisë seksuale, format pasuruar të marrëdhënieve seksuale, gruaja nuk duhet të ndjehen të vështirë për një lloj të zonës intime me sauna.

Plastike operacion Labia kryer kryesisht pacientëve të jashtëm. Koha optimale për kirurgji - menjëherë pas gjakderdhjes menstruale. Operacioni është kryer nën anestezi lokale. Zgjedhja e metodës varet nga sasia e kirurgjisë kërkuar anestezi dhe, bazuar në disponimin psikologjike të grave.

Ndonjëherë problemi mund të zgjidhet duke rritur Majora Labia duke futur xhel biopolymer. Megjithatë, efekti arrihet zakonisht vazhdon për 2-3 vjet, pastaj e manipulimit dëshiruar përsëritje. Pra, shpesh përdoret labia plastike në të cilat yssekayutsya tepërt e indeve Labia minora formimin madhësinë e tyre dhe formën, me kënaqjen idetë estetike të grave.

Gjatë operacionit për suturing përdorur material dissolveable qepje, dhe për këtë arsye nuk ka nevojë për heqjen e sutures.

Ndjesi të dhimbshme dhe parehati lidhur me edemë postoperative janë zakonisht plotësisht brenda një jave pas operacionit. Si parandalimin e gjakderdhjes është e rekomanduar që të heqë dorë në javët e para pas plastike të punës fizike, trajtimet ngrohjes dhe alkoolit. Rifillimin e aktivitetit seksual është e mundur pas 3-4 javë pas operacionit.

Vini re se organet gjenitale të jashtme kanë një furnizim të mirë të gjakut e cila promovon shërimin pa formimin e plagët e dukshme. Pas rreth 3 muajsh Labia marrë pamjen e saj përfundimtare, dhe ju mund të harrojmë për problemet e kaluara! Labia plastike, i kryer nga ekspertët tanë do të ju ndihmojë që të heqin qafe e problemeve dhe të gëzojnë atraktivitetin e tyre.

Mill plastike

 

Lindja e fëmijës - një lumturi e madhe për një grua dhe një sfidë e madhe për trupin e saj. Me kalimin e fetusit nëpërmjet kanalin e lindjes, sidomos nëse fryti është i madh, nuk mund të jenë lotët e nënave vaginës dhe perineum muskujve. Ka raste kur mjekët janë të detyruar të bëjnë shkurtime veten, duke parandaluar çarje padëshiruar. Asistenca për nënat, për qëllim vetëm ruajtjen jetën e saj dhe shërim të shpejtë pas lindjes së fëmijës. Në estetikë në këtë kohë nuk mendoj. Ajo merr pak kohë shtrirë apo muskujt e ndërprerjes nuk janë efektive, në vend të qepje formuar plagët trashë. Si rezultat i kësaj, vuan estetikë zonë intime, ndërpreu punën e funksionale martesës seksit disharmoniziruyutsya muskujve. Zgjidhur problemet që ndodhin vahinoplastika projektuar.

Vahinoplastika ose kërkesa plastike mill për shkelje të jetës seksuale të lidhura me partnerët ulur ndjeshmërinë e njëri-tjetrit. Duke rritur mill plastike është mbajtur prapa mur në kombinim me kirurgji në muskujt e bazës së legenit (levatoroplastika). Përveç mill plastike kryer për qëllime mjekësore dhe roll me mosveprim të mitrës dhe vaginës, e mosmbajtjeje urinar dhe çrregullime të jashtëqitjes. Në këtë rast, mill plastike për qëllim për të rivendosur muret e saj layered. Mill Koha bërë prej plastike me forcimin e fshikëzës-vaginale tabelë fshikëz dhe muskujt e legenit kat, të çlirojë ty nga probleme të rënda shëndetësore në të ardhmen dhe të kthehet ndjenja e vjetër e jetës seksuale ..

Përveç arsyeve të përmendura më lart, përfshin mill plastike dhe hymenorrhaphy kirurgjikale zhvirgjerim. Zhvirgjerim është jeta e hershme seksuale të grave gjatë akt seksual parë. Features ind cipë e virgjërisë mund të parandaluar këtë proces, veçanërisht në qoftë se mosha e gruas kalon 30 vjet jashtë vendit. Deri indeve cipë e virgjërisë "plakjes", trash dhe humbasin elasticitetin, e cila shkakton dhimbje dhe tramvatichnosti ndërsa duke u përpjekur për të thyer ato.

Njëkohësisht, bashkim i himenit mund të fillojë të shqetësojnë vajzën menjëherë pas fillimit të menstruacioneve, dhimbje barkut manifestohet në periudhën menstruale. Kjo është për shkak të faktit se nuk pajiset me rrjedhjen e gjakut natyrore, e cila çon në simptomat karakteristike.

Në të dy rastet, për arsye mjekësore apo dëshirën e grave kryer deflowering kirurgjike.

Himenoplastika është për të rivendosur integritetin e cipës së virgjërisë. Ky operacion është kryer vetëm përmes respektimit parimeve morale dhe standardet etike, të cilat ende janë të respektuar përfaqësues të disa kulturave dhe feve.

Operacionet që përfshin mill plastike, e bërë pas një shqyrtimi paraprak mjekësor të gardhit testeve të nevojshme. Nëse është e nevojshme, për shembull, prania e inflamacionit, trajtimi i mëparshëm bëhet domosdoshmërisht jashtë. Operacionet janë një kohë mjaft të shkurtër dhe janë kryer nën anestezi lokale dhe të përgjithshme.