Anëtari nuk lindin


Një gjendje në të cilën nuk është një simptomë që quhet mosfunksionim ngrerë apo impotenca - nuk ka aftësinë për të ruajtur ose të arritur mbledhje të mjaftueshme për zbatimin e aktivitetit seksual.

Arsyet "asnjë anëtar rritet"


Kjo mund të jetë ndonjë faktorë që do të çojë në një rënie të fluksit të gjakut në cavernosa corpora apo për të rritur rrjedhjen prej tyre. Kjo zakonisht ndodh për shkak të sëmundjeve kronike të tilla si atherosclerosis, hipertension, diabet, neuroza, depresion.

Gjithashtu, këto çrregullime mund të ndodhin nën ndikimin e faktorëve të mjedisit: rrezatimit elektromagnetik dhe jonizues.

Një tjetër mosfunksionim ngrerë mund të ndodhë pas legen traumave ose shpinë, ose si rezultat i operacioneve të organeve të legenit.

Faktorët kryesorë të rrezikut për këtë sëmundje - këtë moshë, pirja e duhanit, mbipeshë. Përveç kësaj, më shumë se dyqind e njohur të drogës që mund të shkaktojnë impotencë, të reduktojë presionin (beta-blockers, Clonidine, Reserpine), për stomakun dhe zorrët (Ranitidina, Cimetidinës, metoklopromid), të gjitha anticancer, shumë psikoterapi.

Në kundërshtim ose mungesa e ereksionit mund të ndodhë simptomat e mëposhtme: çrregullime të dëshirës seksuale, orgazmë, derdhje.

Çfarë ndodh nëse "asnjë anëtar rritet"

Kur ndodh mosfunksionim ngrerë kur disa faktorë psikologjikë (vështirësi, vetë-mbështetja dhe si), kontaktoni terapist ose seksolog i njohur. Nëse mosfunksionim ngrerë nuk është i varur nga rrethanat, duke e trajtuar këtë problem apo urolog andrologist.

Diagnostics

me përjashtim të mjekut të plotë histori në lidhje me seksualitetin dhe inspektimit do të duhet për të dhuruar gjak për të hormoneve (testosterone, Hormoni, hormoneve gonadotropik, estradiol), ka edhe teste të veçanta - mbledhje artificiale farmakologjike (medikamente injektuar në penis, e cila kontribuon në furnizimin me gjak) gjithashtu kryejnë regjistrimin erections nate, me ultratinguj scan e enëve të gjakut të penisit (për të vlerësuar rrjedhjen e gjakut në penis) Kavernozohrafiya (metoda e X-ray për të identifikuar shpella fibrozë dhe mosfunksionim venat), electromyography penis (për të identifikuar mosfunksionim për shkak të nervave), Imazhe rezonancë magnetike e katit legenit dhe penisi (zbulimin e defekteve strukturore).

Trajtim

Në mënyrë të pavarur nuk duhet të angazhohen në trajtimin, sepse shkaqet e mosfunksionim ngrerë janë të shumta dhe duhet të ndikojnë ato.

Trajtimi mund të jetë edhe konservative dhe operative. Përveç kësaj për të trajtuar sëmundje themelor duhet të ndikojë legenit stimulim qarkullimin e gjakut, përdoret për këtë bimore adaptogens dhe stimuluesve, droga mbrojë enët e gjakut dhe parandalimin e koagulimit të gjakut, dilates enët e gjakut dhe mbron kundër oksidimit, terapi fizike, vitamina, hormonet (për dështimin e tyre).

Ekziston edhe një grup i drogës forcuar erections të vetme (p.sh. Viagra).

Me efikasitetit të përdorimit të një operacioni - përforcojë fluksin arterial apo shpenzojnë protezë. Në shumicën e rasteve prognoza është e favorshme, por nuk është e nevojshme të vetë-mjekoj.

Ju mund të përdorni bimët kuvendit, por vetëm kur shkaku i neurozë ishte në formën e tij hypostenycheskoy vijon të përshtatshme:

  • Rrënjët jamball, Geum urbane, gjarpër malësor, agnushe, rrënjët gjethe delli, majdanoz, Aralia, lule Calendula, fruta, barberry dhe anise, gjethet e ndërrimeve - të gjitha prej tyre në mënyrë të barabartë - dhjetë gram deri në 0,35 litra ujë të vluar, të lënë për të 08:00, pastaj të sjellë në vlim, ende insistojnë orë dhe pini tri herë në ditë për një gjysmë filxhan;
  • Orchids zhardhokët, rrënjët Eleutherococcus, luleradhiqe, myshk islandeze, u rrit hips fruta, trumzë barishte, horsetail, mendrës, pelin zakonshëm, acaroj, Wort Shën Gjonit, knotweed, boronicë jargavan fletë lule - përgatitur si kaluarën.

Kur formë hyperstenycheskoy e neurozë:

  • lule, yarrow, Calendula, Murriz, gjethet fireweed, i urtë, Pyrola, thupër, balsam limon bari, trumzë, rue, Bloodroot, fara yarutky, fruta kopër, rrënjët bozhure, rrënjët e majdanoz - në mënyrë të barabartë - dhjetë gram në 0.4 litra ujë të vluar, të ngrohjes në një enë të mbyllur për dhjetë minuta, 02:00 insistojnë në një të ngrohtë, pi një gjysmë gotë katër herë gjatë ditës.

Nëse problemi është shkaktuar nga sëmundje të duhet para se marrëdhënia për t'u çlodhur, për të mos shqetësohen dhe të mos shqetësohen se diçka nuk mund të dalë, dhe kjo marrëdhënie në mes të partnerëve duhet të jetë i besuar.