Hundë itchy


Itchy hundë - ndjenja të vështirë, i shoqëruar nga nevoja për krehër vend kruarje.

Shkaqet më të shpeshta hundë itchy dhe teshtitjes


  • Pluhur
  • Polen
  • Grimcat e flokëve, zbokth, thonjtë kafshëve
  • Erë të mprehtë
  • Infeksion

Në sëmundje ku ka kruarje në hundë:

- Alergji
- Erë të mprehtë
- Infeksion

Çfarë duhet të bëhet me kruarje të shprehur në hundë?

Nëse jeni të shqetësuar në lidhje me hundë itchy, e kombinuar me frymëmarrje të vështirë dhe sekrecionet nazale nga hunda rekomandojmë përdorimin e një vasoconstrictor (deri në 5 herë në ditë!), E cila është më e mirë për të përdorur si një llak (p.sh., "Tyzyn", "Ksimelin") Se formën e pikave, ndoshta në kombinim me hundës zgjidhje larja e ujit (p.sh., "Aqua Maris"). Droga vasoconstrictor janë të kombinuara mirë me alergji moderne (antihistamines), droga ("Claritin", "Aerius", "Telfast", "Zirtek"). Me mungesën e efektivitetit të kësaj qasjeje, ju duhet të konsultoheni me mjekun tuaj.

Të përmbahen nga përdorimi pika sosdosuzhivayuschih pa marrë drogë përbashkëta alergji.

Ju nuk mund të kalojnë vetë gjatë pa u konsultuar me një mjek.

Cilat Specialistët mund të jenë të nevojshme në rast të kruhet në hundë?

  • Mjek i përgjithshëm (mjeku i familjes)
  • Otolaringolog (mjeku ENT)
  • Allergist