Trajtim jo medikamenti i sëmundjeve gjinekologjike - një kombinim i mundësitë e trajtimit


Përmbajtje
Trajtim jo medikamenti i sëmundjeve gjinekologjike
Masazh gjinekologjik
Hardware fizioterapi
Reflexology
Metoda të tjera
Akupunkturë
Phytotherapy
Mundësitë e trajtimit kombinim
Ushqimi, puna dhe pjesa tjetër
Faqja 8 nga 9

Mundësitë e trajtimit kombinim


Me dominimin e ndryshimeve vaskulare.

Formë e butë e sindromi klimaterike.

Më shpesh përdoret në vijim: aerotherapy dhe hidroterapi (Dush, Lavatrice, dush shi, vaskë në shtëpi - pisha, sherebelës, kontrast këmbë). Në angina - nxehtë dush dorë. Kur dështimi - fan-formë dhe dush rrethore, struevoy skocez apo trashje.

Balneotherapy: banja e dioksidit të karbonit, perla, oksigjen, i lehtë, radonit, jod-bromine (nëse fibroids mitrës, Endometrioza, mastitit, tirotoksikozë).

Me fizioterapia - anodicheskoy qafës galvanizim trurit galvanizim dhe zona fytyrës, dy hapa skemë sindromi kritik fizioterapia, akupunkturë si ionoterapiya ose ne kombinim me efektet farmakologjike nivel lokal dhe duke përdorur dimedrol, aspirinë.

  • Mesatare Ashpërsia e sindromi menopausal.

Shfaq:

  • Dioksidi i karbonit (atherosclerosis) dhe radonit (hyperthyroidism) banja;
  • Electrosleep elektro qendrore ose 10% Zgjidhja e GHB.

Nëse ju nuk mund të - anodicheskoy trurit galvanizim dhe (ose) electroplating qafën dhe zonën e fytyrës; electrophoresis novokaina në nyjet e sipërme të qafës së mitrës simpatik; Zona masazh dorë klasik "jakë"; trajtim spa.

  • Sindromi i Ashpër menopausal.

Tregoni komplekse trajtim aerotherapy, hidroterapi, klasik zonë manual masazh "jakë."

Me përhapjen e çrregullimeve emocionale dhe neurotike

Shumica e tregon:

  • ajrore dhe hidroterapi; iono- ajrore ose hidroaeroionoterapiya;
  • përgjithshëm franklinization;
  • Elektro qendrore, elektrike;
  • galvanizim (anodicheskoy, intranazale, "jakë" zonë);

Pas 6-8 javësh electrophoresis përgjithshëm natyrisht duke përdorur kalcium (për SB Vermelya), Balneotherapy (perla, oksigjen, i lehtë, azotit, dush radonit), trajtim spa.